12 червня 2026 року
12 червня 2026 року на Факультеті педагогічної освіти відбулась настановча зустріч представників групи забезпечення флагманського проєкту «Травма-інформоване навчання студентів: інноваційно-педагогічні практики, супровід, підтримка» (Students’ trauma-informed education: innovative and pedagogical practices, support) (TIED) із викладачами, які були відібрані для пілотування та апробації Програми соціально-освітнього супроводу студентів, що розроблена та впроваджується на виконання завдань проєкту.
У перебігу заходу було презентовано Програму соціально-освітнього супроводу студентів, Путівник з проєктування травма-інформованого освітнього процесу, сплановано роботу пілотної групи на період вересень-грудень 2026 року.
Презентована Програма соціально-освітнього супроводу студентів побудована на засадах травма-інформованого підходу, спрямована на створення безпечного, підтримувального та інклюзивного освітнього середовища. Її метою є забезпечення умов для повноцінної участі студентів в освітньому процесі, розвитку їхньої життєстійкості, підтримки академічної залученості та успішної реалізації освітньої діяльності.
У межах Програми передбачено комплекс заходів, спрямованих на створення безпечного та підтримувального освітнього середовища через розвиток соціально-емоційної компетентності студентів, формування культури довіри й взаємоповаги та впровадження практик травма-інформованої взаємодії в діяльність науково-педагогічних працівників.
Презентований Путівник з проєктування травма-інформованого освітнього процесу містить практичні рекомендації, що розроблені групою забезпечення проєкту TIED, з метою підтримки науково-педагогічних працівників Факультету у впровадженні Програми соціально-освітнього супроводу студентів в освітній процес на рівні прийняття конкретних дидактичних рішень. Пропоновані рекомендації допоможуть викладачам спроєктувати та забезпечити окремі організаційні та дидактичні аспекти освітнього процесу крізь призму травма-інформованості.
Апробація Програми соціально-освітнього супроводу запланована на період вересень-грудень 2026 року та передбачає: пілотне впровадження окремих заходів, педагогічних практик і методичних рішень у межах окремих освітніх програм або освітніх компонентів; моніторинг результатів на основі аналізу зворотного зв’язку від студентів і науково-педагогічних працівників, а також оцінювання впливу впроваджених змін на організацію освітнього процесу; удосконалення змісту, форм і механізмів реалізації Програми з урахуванням отриманих результатів; узагальнення та систематизацію ефективних практик, розроблених у процесі реалізації Програми.
Модератори зустрічі: Ольга Котенко, декан ФПО, координаторка проєкту TIED; Леся Куземко, заступник декана ФПО з науково-методичної та навчальної роботи, учасниця групи забезпечення проєкту TIED; Лада Петрик, заступник декана ФПО з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи, учасниця групи забезпечення проєкту TIED.







